< cz< en< ru

Pivovar a Restaurace
Vojanův Dvůr

Pivovar a Restaurace
Vojanův Dvůr

Vítejte ve Vojanově dvoře. První písemná zmínka o objektu pochází z roku 1249, kdy byl sídlem Pražského biskupa. Na počátku 19. století přechází do majetku šlechtického rodu Windischgrätz a užíval se také jako císařská konírna kde byl ustájen kůň ARDO II.

Jehož si sochař Jan Myslbek vybral jako model pro jezdeckou sochu Sv. Václava v horní části Václavského náměstí. Po převodu do majetku státu je objekt přejmenován po slavném herci a řediteli národního divadla panu Eduardu Vojanovi.

V současnosti je v horní částí využíván státní správou a prochází celkovou rekonstrukcí po jejímž dokončení Vás přivítáme ve stylové staročeské pivnici s vlastním pivovarem a klasickou českou kuchyní s kapacitou 300 míst.

menu dne

Pivovarský hamburger
šťavnaté hovězí maso
v domácí housce s pikantní
majonézou, sýrem cheddar,
slaninou, křupavou cibulkou
a farmářskými hranolkami

novinky
Piva

Malostranský speciál a Rubín na čepu v pivovaru Vojanův dvůr na Malé Straně! Dej bůh štěstí!

Saison

Dovolte mi Vás pozvat do zahrad pivovaru Vojanova dvora na výtečný letní tuňákový salát a osvěžující, dobře vychlazené pivo SAISON - světlé pivo v belgickém stylu, svrchně kvašené. Tradičně se vařilo pro farmáře s přidáním obilných vloček, což dává pivu mírný zákal, ale přidává meruňkovou barvu a citrusové aroma s kořenitým a chmelovým charakterem.

Nová piva

Stavte se ve Vojanově dvoře a ochutnejte některé z našich 5 piv na čepu z našeho pivovaru Vojanův dvůr! Pro ochutnávku jsme si pro Vám připravili Světlý Malostranský ležák, Rubín a Tmavý speciál "Černý havran". To vše z dílny našeho vrchního sládka Roberta Maňáka!

Pivní lístek

 • Malostranský ležák (0,4l)

  59 Kč
 • Rubínový specál (0,4l)

  59 Kč
 • Tmavý speciál "Černý havran" (0,4l)

  59 Kč
 • Saison (0,4l)

  59 Kč
 • Summer Weiss (0,4l)

  59 Kč
 • Radler (0,5l)

  75 Kč
 • Birell nealkoholické (0,3l)

  45 Kč
 • Maisel’s Weisee nealkoholické (0,3l)

  45 Kč
 • Jablečný cider (0,33l)

  80 Kč
pivovar

pivovar

1
sladovna

Zde celý proces výroby piva začíná. Obilná zrna se nechají naklíčit, usušit a nakonec sešrotovat.

2
varna

Je srdcem pivovaru, připravená směs se zde při teplotě 35 °C smísí s vodou a dále se teplota postupně zvyšuje.

3
rmutovací pánev a scezovací káď

Část roztoku se přečerpá právě do rmutovací pánve, kde při udržování cukrotvorných teplot 63 ° a 73 °C probíhá dále výrobní proces. Následně se celý roztok přečerpá do scezovací kádě, kde je od sladiny oddělen šrot. Sladina pak putuje do další nádoby, kde se vaří za teploty 100 °C zhruba jednu hodinu, přidá se chmel a vznikne mladina.

4
chladič a spilka

Mladina se nejprve ochladí na 10 °C v chladiči a přesune do spilky, přidají se várečné kvasnice a při teplotách 7 – 10 °C, dle typu piva, zde po dobu 8-12 dní probíhá hlavní kvašení.

5
sklep

Zde uvařené pivo dokvašuje pří nízkých teplotách (1-3 °C) po dobu 40 dnů.

Sládek

Robert Maňák

Vrchní sládek pivovaru Vojanův dvůr Robert Maňák pochází z Českých Budějovic, kde vystudoval potravinářství a sladovnictví. Svoji bohatou kariéru započal na území Prahy v Klášterním pivovaru Strahov, kde poprvé přičuchl k pravé pivovarnické praxi a dostal jedinečnou možnost se učit od mistrů svého řemesla. Netrvalo dlouho a jeho pivo si získalo mnoho spokojených pivařů, což potvrzuje zisk více než dvou desítek ocenění na tuzemských soutěžích a degustačních akcích.
Sám Robert Maňák je velkým milovníkem piva a sladovnického řemesla, a na výsledky své práce je právem hrdý. „Pivo vařím pouze z nejlepších surovin dle vlastních postupů, které patří k mému know-how. Vždy s chutí a radostí. Největší radost mám z faktu, že mnou vařené pivo lidem chutná a rádi na něj zajdou. To je pro mě tou největší odměnou,“ říká vrchní sládek Maňák.
V pivovaru Vojanův dvůr zúročil Robert Maňák své dlouholeté zkušenosti. Pravidelně zde vaří tři základní druhy piva – světlé, tmavé a polotmavé. Ty jsou doplňovány dalšími pivními speciály, kterých má v zásobě celých třicet druhů a návštěvník tak může prakticky při každém posezení v pivovaru okusit novou chuť různorodých piv mnoha druhů známých z celého světa.

Kontakty

 • Adresa:
  U Lužického semináře 21, 110 00 Praha 1
 • Tel:
  +420 257 532 660


 • Otevírací doba:


 • Marketing & Management:
  Petr Bláha
  petr.blaha@vojanuvdvur.cz
  +420 722 923 576


 • Rezervační supervisor:
  Nikola Zapletalová
  nikola.zapletalova@vojanuvdvur.cz
  +420 732 945 325


 • Šéfkuchař:
  Martin Procházka


 • IČO:
  24196240
 • DIČ:
  CZ 24196240